Takaisin hakutuloksiin

Närhintie 2 D

Metsola, 48230 Kotka
620 € / kk41 m²2h+kKerros 2 / 6, kerrostaloElokuu 2026
Vakuus: 250 €

Asunto

ParvekeLemmikit sallittu

Talo

Rakennusvuosi 1988TalopesulaTaloyhtiön saunaKerrostaloHissi

Asunnon kuvaus

Närhintie 2 D sijaitsee rauhallisella omakotitaloalueella, jonka lähistöllä virtaa Langinkoski ja lyhyen matkan päästä löytyy vehreä luonnonsuojelualue. Alueella on hyvät kulkuyhteydet ja matkaa Kotkan keskustaan on noin 6 km, joka taittuu kätevästi myös pihasta lähtevällä bussilla. Lähin päivittäistavarakauppa sijaitsee vain kivenheiton päässä ja suurempaan ostoskeskukseen on matkaa 4 km. Närhintien asukkaiden on mahdollista ostaa ja hyödyntää Koskenrinteen asumispalveluita.

Kohteesta löytyy parvekkeellisia yksiöitä ja kaksioita. Taloyhtiössä on asukkaiden yhteyskäytössä sauna, pyykkitupa sekä kuivaushuone. Varattavissa rajallinen määrä autopaikkoja.

Vuokrasopimukset tehdään toistaiseksi voimassa olevaksi, 1kk irtisanomisaika. Vakuus 250 € (luottotietomerkinnät voivat vaikuttaa vakuuden suuruuteen), vesimaksu 23 €/hlö/kk. Uusien asukkaiden vuokrasopimukset kieltävät tupakoinnin huoneistoissa, huoneistojen parvekkeilla ja piha-alueilla. Huomioittehan, ettei kiinteistö ole vielä täysin savuton. Lemmikit sallittu. Vuokralainen sitoutuu ottamaan koti- ja vastuuvakuutuksen.
Usein kysyttyä

Perustiedot

SijaintiNärhintie 2 D
KaupunginosaMetsola
Postikoodi48230
Pinta-ala41 m²
KaupunkiKotka
KerrosKerros 2 / 6, kerrostalo
Huoneistoselitelmä2h+k
Huoneita2
VapautuminenElokuu 2026
VuokranantajaERIF II Fin Holdco 1 Oy
RahoitusVapaarahoitteinen
Vuokra620 € / kk
Vakuus250 €
Vesimaksu23 € / hlö / kk

Lisätietoja

EnergialuokkaE2013
ParvekeKyllä
HissiKyllä
TerassiEi
PihaEi
SaunaEi
Lemmikit sallittuKyllä
Lisätietoja taloyhtiöstäTalosivulle