Takaisin hakutuloksiin

Haahkapolku 3 as

Lauttasaari, 00200 Helsinki
839 € / kk32 m²1h+avokKerros 2 / 3, kerrostaloJoulukuu 2026
Vakuus: 250 €

Asunto

ParvekeLemmikit sallittu

Talo

Rakennusvuosi 2010TalopesulaKerrostaloHissi

Asunnon kuvaus

Haahkapolku 3 on Lauttasaaressa sijaitseva Palvelutalo Untuva, joka on tarkoitettu omaehtoiseen asumiseen. Vähintään yhden asukkaan tulee olla 55 vuotta täyttänyt. Kiinteistö on vanha Arcadan koulukiinteistö ja uudistettu v. 2010 kokonaan asuinkäyttöä varten. Untuvassa on huomioitu muun muassa asumisen turvallisuus, liikkumisen esteettömyys sekä yleinen viihtyvyys. Kaikista asunnoista löytyy verkkovirtaan liitetty palovaroitin sekä huoneistokohtaiset sprinkler-sammutusjärjestelmät.

Kiinteistössä on yhteiskäytössä ulkoiluvälinevarasto, talopesula, kuivaushuone sekä yhteinen ala-aulan oleskelutila.
Kiinteistöstä löytyy yksiöitä sekä saunallisia kaksioita. Joissakin asunnoissa on lisäksi oma parveke. Jokaiselle asunnolle on myös oma huoneistovarasto.

Vuokrasopimukset tehdään toistaiseksi voimassa olevaksi, yhden kalenterikuukauden irtisanomisaika. Vuokravakuus 250 euroa. Vesimaksu 22 €/hlö/kk.

Lemmikit sallittu. Vuokralainen tekee oman sähkösopimuksen sekä sitoutuu ottamaan koti- ja vastuuvakuutuksen. Tupakointi kielletty huoneistoissa, huoneistojen parvekkeilla ja piha-alueilla. Huomioittehan, ettei kiinteistö ole vielä täysin savuton.

Oikeudet muutoksiin pidätetään.
Usein kysyttyä

Perustiedot

SijaintiHaahkapolku 3 as
KaupunginosaLauttasaari
Postikoodi00200
Pinta-ala32 m²
KaupunkiHelsinki
KerrosKerros 2 / 3, kerrostalo
Huoneistoselitelmä1h+avok
Huoneita1
VapautuminenJoulukuu 2026
VuokranantajaHemsö Yhteiskuntakiinteistöt Oy
RahoitusVapaarahoitteinen
Vuokra839 € / kk
Vakuus250 €
Vesimaksu22 € / hlö / kk

Lisätietoja

EnergialuokkaC2018
ParvekeKyllä
HissiKyllä
TerassiEi
PihaEi
SaunaEi
Lemmikit sallittuKyllä
Lisätietoja taloyhtiöstäTalosivulle