Back to search results

Sammonkatu 3 A

Kaijonharju, 90570 Oulu
606 € / m40 m²2h+kk+sFloor 2 / 3, row houseOctober 2026
Deposit: 350 €

Apartment

BalconyPets allowed

House

Construction year 1997Laundry roomRow houseElevatorExtensive smoking ban

Description


Kampanja: Opiskelijat: 5 % pysyvä alennus kuukausivuokrasta! Opiskelijakampanjasopimukseen sitouduttava vähintään 31.5.2027 saakka. Kampanjat koskevat vain uusia sopimuksia, eikä niitä ole mahdollista yhdistää toisiinsa.

Mukavaa asumista Kaijonharjussa – oma sauna ja parveke jokaisessa kodissa!

Kiinteistö Oy Puukotka sijaitsee erinomaisella paikalla Oulun Kaijonharjussa, aivan yliopiston ja monipuolisten palveluiden tuntumassa. Tämä kohde tarjoaa käytännöllistä ja viihtyisää asumista – jokaisessa huoneistossa on oma sauna sekä parveke, jotka tuovat arkeen oman rauhan ja rentoutumisen hetkiä.

Asukkaiden käytössä on maksuton pesutupa, huoneistokohtaiset varastot sekä mahdollisuus vuokrata oma autopaikka. Täällä yhdistyvät hyvä sijainti, mukavuus ja toimivat arjen palvelut.

Toistaiseksi voimassaoleva vuokrasopimus, jossa 1kk irtisanomisaika. Vakuus 350 euroa (luottotietomerkinnät voivat vaikuttaa vakuuden suuruuteen tai asunnon saantiin). Huoneistokohtainen vesimaksu. Vuokraan sisältyy DNA 25M laajakaistayhteys (vuokralainen hankkii modeemin itse). Lemmikit ovat sallittu, koti- ja vastuuvakuutus vaaditaan. Vuokralainen tekee oman sähkösopimuksen sähköyhtiön kanssa.

Tupakointi kielletty asuinhuoneistoissa, parvekkeella ja yleisissä tiloissa. Huom! 1.6.2020 alkaen uusien vuokrasopimuksien tupakointikielto koskee myös parvekkeella tupakointia. Huomioithan, ettei kiinteistö ole vielä täysin savuton.

Kiinteistössä on alkamassa hissiremontti, jonka tämänhetkisen arvion mukaan on tarkoitus alkaa marraskuussa 2026. Remontin arvioitu kesto on noin neljä (4) viikkoa. Remontin aikana hissi uusitaan kokonaisuudessaan, minkä vuoksi hissi ei ole käytössä
koko urakan ajan.
Frequently asked questions

Basic information

LocationSammonkatu 3 A
DistrictKaijonharju
Postcode90570
Size40 m²
CityOulu
FloorFloor 2 / 3, row house
Layout2h+kk+s
Rooms2
Availability dateOctober 2026
LandlordRiihi säätiö sr
SubsidizingNon-subsidized
Rent606 € / m
Deposit350 €
Water fee33 € / month

Basic information

Energy classF2018
BalconyYes
ElevatorYes
PatioNo
YardNo
SaunaYes
Pets allowedYes
More info about the buildingBuilding page