Back to search results

Liesharjunkatu 7 B

Sammonlahti, 53850 Lappeenranta
723 € / m67.5 m²3h+kFloor 4 / 4, apartment buildingAvailable immediately
Deposit: 250 €

Apartment

BalconyPets allowed

House

Construction year 1982Shared saunaApartment building

Description

OPISKELIJOILLE JA KAUPUNKIELÄMÄSTÄ NAUTTIVILLE SOPIVAA ASUMISTA PALVELUIDEN ÄÄRELLÄ!


Viihtyisää asumista Lappeenrannan vehreässä Sammonlahden kaupunginosassa. Alueella yhdistyvät kattavat palvelut, hyvät kulkuyhteydet sekä korkeakoulujen läheisyys, mikä tekee kohteesta erinomaisen vaihtoehdon niin opiskelijoille kuin muillekin asukkaille.


Parasta näissä kodeissa:

- Sijainti vehreällä Sammonlahden alueella
- Lappeenrannan teknillinen yliopisto ja ammattikorkeakoulu lähellä
- Kattavat päivittäispalvelut kävelyetäisyydellä
- Vuokraan sisältyy Elisan 25M laajakaista.
- Vakuus 250 € (luottotietomerkinnät voivat vaikuttaa vakuuden suuruuteen)
- Lemmikit sallittu
- Kodiston asukkaana sinulla on käytössäsi Kotisovellus, jossa voit hoitaa asumisen asioita kätevästi.

Liesharjunkatu 7 sijaitsee Lappeenrannan vehreässä Sammonlahden kaupunginosassa, lähellä Lappeenrannan teknillistä yliopistoa sekä ammattikorkeaa. Alueella sijaitsevat laajat päivittäispalvelut, mm. kaupat, terveyskeskus, päiväkoti, koulu ja kirjasto. Keskustaan matkaa on noin 5 kilometrin verran.

Asuntoja on yksiöistä kolmioihin ja jokaisessa asunnossa on oma parveke sekä vaatehuone. Yhteiskäytössä asukkaiden kanssa on talosauna ja kuivaushuone. Talossa ei ole hissiä.
Kiinteistössä on tehty ikkunaremontti. Vuokralaisella on mahdollisuus hankkia oma astianpesukone asuntoon, mikäli varaus astianpesukoneelle löytyy asunnosta. Lisätietoja saat vuokravälittäjältäsi. Huomioithan, että asunnossa mahdollisesti valmiiksi oleva tai kuvissa näkyvä astianpesukone ei kuulu asunnon varusteluun.


Vuokrauksen ehdot:

- Vuokrasopimus: Toistaiseksi voimassa oleva, irtisanomisaika 1 kk
- Vesimaksu 25 €/hlö/kk
- Vuokralainen sitoutuu ottamaan koti- ja vastuuvakuutuksen
- Uusien asukkaiden vuokrasopimukset kieltävät tupakoinnin huoneistoissa, huoneistojen parvekkeilla ja piha-alueilla. Huomioittehan, ettei kiinteistö ole vielä täysin savuton.


Uusille asukkaille kesäetuna 20 % alennus Powerin verkkokaupassa valituista pienkoneista ja määritellystä astianpesukoneesta, etu hyödynnettävissä 31.8.2026 saakka!


Oikeudet muutoksiin pidätetään.

Koti etsii asujaansa. Vuokraa omasi, vaikka jo tänään!
Frequently asked questions

Basic information

LocationLiesharjunkatu 7 B
DistrictSammonlahti
Postcode53850
Size67.5 m²
CityLappeenranta
FloorFloor 4 / 4, apartment building
Layout3h+k
Rooms3
Availability dateAvailable immediately
LandlordOlo Asunnot 12 Oy
SubsidizingNon-subsidized
Rent723 € / m
Deposit250 €
Water fee25 € / person / month

Basic information

Energy classD2018
BalconyYes
ElevatorNo
PatioNo
YardNo
SaunaNo
Pets allowedYes
More info about the buildingBuilding page