Back to search results

Pohjoispuistokatu 3 A

Keskusta, 48100 Kotka
805 € / m56.5 m²2h+k+sFloor 2 / 5, apartment buildingAvailable immediately
Deposit: 2 months

Apartment

Pets allowed

House

Construction year 2008Apartment buildingElevator

Description

As Oy Kotkan Pohjoispuisto sijaitsee Kotkansaaressa, Kotkan keskeisellä ja vetovoimaisella alueella, jossa yhdistyvät kaunis merellinen ympäristö ja monipuoliset palvelut. Alueella on runsaasti historiallisia rakennuksia, viihtyisiä puistoja sekä kattavat palvelut. Lähiympäristö tarjoaa rauhallisuutta, mutta myös kaupungin sykettä ja palveluita sopivassa suhteessa.

Taloyhtiö koostuu kahdesta rakennuksesta. Vuonna 2008 valmistuneessa viisikerroksisessa kerrostalossa sijaitsevat A-rapun avarat ja valoisat huoneistot. Lattiat ovat laminaattia ja kylpyhuoneet on kauttaaltaan laatoitettu. Lisäksi taloyhtiöön kuuluu vuonna 1906 valmistunut idyllinen erillistalo, jossa sijaitsevat B- ja C-raput. Kohteesta löytyy 2–3 h asuntoja kooltaan 47,5-91m2. Parvekkeet ovat lasitettuja ja autopaikkoja vuokrattavissa erikseen varaustilanteen mukaan.

Vuokrasopimus tehdään toistaiseksi voimassa olevaksi. Vakuus on 1 kk vuokraa vastaava ja vakuudeksi hyväksytään vain rahavakuus. Vesimaksu 20 €/hlö/kk, vesimaksu on kiinteä ja sitä ei tasata. Vuokralainen tekee itse sähkösopimuksen ja sitoutuu ottamaan laajan kotivakuutuksen. Lemmikit sallittu. Vuokraan sisältyy 50M internetyhteys.

Taloyhtiö siirtyy vähitellen savuttomaksi. Uusien asukkaiden vuokrasopimukset kieltävät tupakoinnin huoneistoissa, huoneistojen parvekkeilla ja piha-alueilla. Huomioittehan, ettei kiinteistö ole vielä täysin savuton.

Oikeudet muutoksiin pidätetään.
Frequently asked questions

Basic information

LocationPohjoispuistokatu 3 A
DistrictKeskusta
Postcode48100
Size56.5 m²
CityKotka
FloorFloor 2 / 5, apartment building
Layout2h+k+s
Rooms2
Availability dateAvailable immediately
LandlordOP-Vuokratuotto -erikoissijoitusrahasto
SubsidizingNon-subsidized
Rent805 € / m
Deposit2 months
Water fee20 € / person / month

Basic information

Energy classD2007
BalconyNo
ElevatorYes
PatioNo
YardNo
SaunaYes
Pets allowedYes
More info about the buildingBuilding page