Back to search results

Paatsamatie 16 D

Etelä-Haaga, 00320 Helsinki
850 € / m32.5 m²1h+ktFloor 1 / 6, apartment buildingNovember 2026
Deposit: 2 months

Apartment

PatioPets allowedYard

House

Construction year 2024Laundry roomApartment buildingElevatorExtensive smoking ban

Description

Asunto Oy Helsingin Elvira valmistui v. 2024 Helsingin Etelä-Haagaan, aivan Alppiruusupuiston kupeeseen. Matkaa Huopalahden asemalle on noin 500 m, josta matka Helsingin päärautatieasemalle taittuu hieman yli 10 minuutissa ja Espooseen ja Vantaalle pääsee myös kätevästi. Kehärataa pitkin pääsee Helsinki-Vantaan-lentoasemalle 30 minuutissa. Pikaratikka Raide-Jokerin pysäkki sijaitsee noin 500 m päässä, jonka avulla pääsee kätevästi kulkemaan Helsingin Itäkeskuksen ja Espoon Keilaniemen väliä. Etelä-Haagassa on myös hyvät ulkoilumaastot ja alueella on myös päiväkoti, ala- ja yläkoulu sekä Haaga-Helian ammattikorkeakoulun yksi toimipiste.

Asunnoissa on joko terassi, parveke tai ranskalainen parveke. Kylpyhuoneissa on mukavuuslattialämmitys, jonka sähkönkulutus ohjataan huoneiston mittariin. Kaikissa huoneistoissa on vesikiertoinen lattialämmitys ja yhtiössä on huoneistokohtainen, koneellinen tulo- ja poistoilmanvaihto-järjestelmä.

Tupakointi kielletty tämän huoneiston parvekkeella/piha-alueella. Huomioithan, ettei kiinteistö ole täysin savuton. Ensimmäinen mahdollinen määräaikaisen sopimuksen päättymispäivä 12 kk kuluttua vuokrasopimuksen alkamisesta. Mikäli vuokralainen irtisanoo sopimuksen päättymään ennen ensimmäistä mahdollista määräaikaisen sopimuksen päättymispäivää, tulee maksettavaksi yhden kuukauden vuokran suuruinen sopimussakko. Vesimaksuennakko 20 €/hlö/kk, joka tasataan kulutuksen mukaan. Taloyhtiössä saatavilla 50M internetyhteys sisältyen vuokraan. Vakuus 2 kk vuokraa vastaava. Asiakas tekee sähkösopimuksen itse ja sitoutuu ottamaan kotivakuutuksen vastuuosineen.
Oikeudet muutoksiin pidätetään.
Frequently asked questions

Basic information

LocationPaatsamatie 16 D
DistrictEtelä-Haaga
Postcode00320
Size32.5 m²
CityHelsinki
FloorFloor 1 / 6, apartment building
Layout1h+kt
Rooms1
Availability dateNovember 2026
LandlordSuomen Asuntohypopankki Oy
SubsidizingNon-subsidized
Rent850 € / m
Deposit2 months
Water fee20 € / person / month

Basic information

Energy classA2018
BalconyNo
ElevatorYes
PatioYes
YardYes
SaunaNo
Pets allowedYes
More info about the buildingNot available